• Wpisów: 103
  • Średnio co: 12 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 16:46
  • Licznik odwiedzin: 9 049 / 1337 dni
 
emilkobersyko
 
Emilka Cziczibu: A i jeszcze zapomniałam dodać do poprzedniego wpisu. Często mylimy rozszerzone pory z zaskórnikami. Rozszerzone pory często występują na nosie.Najlepiej je niestety zaakceptować ale jeśli to wam bardzo przeszkadza to macie kilka porad :)

Unikaj parówek do twarzy. Gorąco powoduje rozszerzenie porów i częste zmiany temperatury powodują, że pory skórne "szaleją" i tracą zdolność do zwężania się.
Chroń się przed słońcem. By nie pogłębiać problemu rozszerzonych porów, stosuj filtry do twarzy, które ochronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem.
Chłódź skórę. Stosowanie chłodnej wody oraz delikatny masaż skóry kostkami lodu zwęzi pory.
Regularny peeling. Peeling enzymatyczny bądź mechaniczny usunie martwe komórki naskórka, które zatykają pory.
Lekkie kremy. Kremy o lekkiej konsystencji umożliwiają lepsze oddychanie skóry, dzięki czemu "nie dusi się" ona pod warstwą oleju mineralnego, wosków, silikonów czy wazeliny.
*składniki – wodę, mąkę i miód – wymieszaj w takich proporcjach, by uzyskać jednolitą konsystencję i nałóż na twarz na ok. 10 minut, następnie zmyj letnią wodą,
*wymieszaj dokładnie z przegotowaną wodą łyżeczkę zmielonych bratków polnych, łyżkę sproszkowanego lub zmielonego skrzypu i łyżeczkę dobrze roztartych świeżych drożdży. Uzyskaną konsystencję nałóż na twarz na ok. 20 minut i przykryj zmoczoną w gorącej wodzie gazą. Po upływie wskazanego czasu umyj twarz w letniej wodzie i przetrzyj tonikiem przeznaczonym do cery tłustej.

Nie możesz dodać komentarza.